vizioni November 1, 2021

Gjëndra tiroide është gjëndra më e madhe e sistemit endokrin, përgjegjëse për zhvillimin mendor dhe fizik të njeriut. Nëse një individ lind pa gjëndrën tiroide, është 100% e sigurt që do të ketë prapambetje të rëndë mendore, e cila njihet ndryshe me termin mjekësor kretinizëm. Gjëndra e tiroides janë të vendosura në pjesën e poshtme […]

vizioni November 1, 2021

Kur filloni një dietë të re, duhet të merrni ndonjë këshillë të thjeshtë për ta bërë atë efektive, apo jo? Një truk i thjeshtë që supozohet t’ju ndihmojë të humbisni në peshë ngjalli shumë interes në rrjetet sociale. Kjo ndodhi kur një përdorues i tyre sugjeroi që shtimi i lëngut të limonit në kafe mund […]

vizioni November 1, 2021

Dy ish konkurrentët e “Përputhen”, Shqipja dhe Hyseni ishin të ftuar sot në emisionin ‘E Diell’. Një ‘shkëndijë’ lindi mes të dyve. Shqipja tha fjalë shumë të mira për Hysenin, madje i kërkoi të dalin në një takim së bashku. Ervin Kurti: Do e shikoje Hysenin si një djalë potencial me të cilin ti do të […]

vizioni November 1, 2021

Një studim i Universitetit të Manchesterit ka konfirmuar se njerëzit që vuajnë nga probleme shëndetësore afatgjatë, siç është artriti, ndiejnë më shumë dhimbje gjatë ditëve me shi dhe lagështi. Një gjë e tillë është pretenduar prej shumë kohësh nga njerëzit që vuajnë nga këto sëmundje. Në Shqipëri, rëndom gjen njerëz të prekur nga reumatizma apo […]

vizioni November 1, 2021

Edi i “Për’puthen” iu ka përgjigjur pyetjeve provokative të emisionit Prive. A ka përfunduar me ndonjërën nga vajzat në shtrat, çka nuk i pëlqeu nga Tirana dhe a do te kthehej në program nëse do t’i jepej mundësia? Këto por jo vetëm i mësoni në videon më poshtë./Prive

vizioni November 1, 2021

Sipas mediave të huaja, ata i ‘var.rosën’ teksa po ndodhte ekli..psi di.ellor, pasi besonin se në këtë mënyrë ata do shër.ohe.shin. Nga pamjet e siguruara në video, duken më shumë se 10 fëmijë të cilët janë mb.uluar me dhe teksa familjarët e tyre qëndrojnë me ta dhe përpiqen t’i ngu.shëlloj.në. Fëmijët u mbajtën në gro.pa […]

vizioni November 1, 2021

Donaldi,Graniti dhe Beatrix vendosën t’i bëjnë një rreng banorëve që ishin në gjumë meqë ishte festa e Halloween. Ata veshën disa pelerina ku tentuan të trembnin Arditin,Beniadën dhe Sarën. Momentet gazmore duket se nuk i munguan asaj nate gjatë këtij rrengu. “Nuk doja ta trembja se më vinte gjynah”-tha Donaldi me batut. Banorët nuk u […]